23 Haziran 2018 den 24 Temmuz 2028 e kadar
admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
admin admin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
Üyelik Tarihi:
11 Haziran 2018
Şube:
26 Eskişehir
Mesajlar:
1.072
Aldığı Beğeni:
150
Verdiği Beğeni:
360
Teşekkürleri:
85
Ticaret Puanı:
1 /
Forum Kuralları - Mutlaka Okuyunuz.

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı cafeciler.net hiçbir sorumluluk kabul etmez.

2. Foruma mesaj gönderirken, boş mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, "+1" gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek, alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood olduğu için yasaktır. Aklınıza sonradan bir şey gelirse mesajınızın altında cevap yoksa önceki mesajınızda DÜZENLE butonuna tıklayın o mesajınıza düzenleme yapınız. Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır.

3. Topluluklar (millet, mezhep, azınlık gibi her türlü sosyal ve dini gruplar) hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Arap, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen vb.)

4. Öldürücü, kesici, patlayıcı, yaralayıcı her türlü silah vb aletlerle; uyuşturucu, bağımlılık yaratıcı her türlü maddeyle ve içki, alkollü içecek satışı ile ilgili konu açmak, mesaj yazmak yasaktır.

5. Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarda istenmeyen ve gereksiz mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

6. Propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları, resimleri, avatarları ve bunu temsil eden nick (rumuz) vb. KESİNLİKLE YASAKTIR!

7. Her türlü taciz edici yazı yasaktır.

8. Ortaklık ve sponsorluk sistemlerinde kendi referans numaranızı vermek ve referans linkiniz üzerinden üye toplamak, şahsi kazanç elde etmeye çalışmak, Kontör (TL) sitesi reklamı veya bu tarz siteler ile ilgili satış ilanı açmak, Arşiv (Film, müzik,Oyun vb.) satış ilanları açmak KESİNLİKLE YASAKTIR!

9. İmzada ve avatar bölümünde, tuttuğunuz veya tutmadığınız takım hakkında küçük düşürücü tahrik edici yazı yazmak ve avatar kullanmak kesinlikle yasaktır. Kısacası, avatar ve imza bölümünde kavga ve tartışma çıkaracak yazı ve resimleri yayınlamak ve göstermek yasaktır.

10. Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

11. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır.

12. Büyük harfle yazılmış yazılar bağırmak anlamı taşıyacağından, mesajlarınızı büyük harfle yazmayınız. Büyük harfle yazılmış kelime kullanmayınız.

13. Kredi kartı (cc) bilgileri vermek, özel mesajla dağıtmak yasaktır. Firma olarak sıfır ürün satan ve e-ticaret yapan şirket,kobi, şahıslar cafeciler.net yönetimi tarafından teyit ve tescil ile yükümlü kılınır. cafeciler.net'in izin vermediği hiçbir firma ve kuruluş site forumları vasıtasıyla sitede kendi web sitesinin ve e-ticaret kurumunun reklamını ve hizmetini veremez. cafeciler.net forumlarında yayınladığı ilanlardan mesul değildir. Bu tür ilanlar aracılığıyla mezruk siteler ve sistemlerden zarar gören, dolandırılan ya da şikayet olunan müşteriler web sitemizden hak iddia edemeyeceği gibi cafeciler.net'te hiçbir şekilde sorumluluk almayacaktır.

14. Forumlarımızda, kopya yazılım, warez, crack, şifre kırma, hack ve hile kullanımıyla ilgili, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara aykırı konular açmak, içerikler göndermek ve linkler vermek, film, dizi, müzik v.b. paylaşımlarda bulunmak veya link isteklerinde bulunmak kesinlikle yasaktır. Yukarıdaki hususların dikkate alınmaması durumunda, kullanıcı derhal ve süresiz olarak siteden uzaklaştırılır ve lüzumu halinde servis sağlayıcısı da haberdar edilir. Her mesajın IP adresi ve giriş tarihi gerektiğinde yetkili makamlara verilmek üzere kaydedilmektedir. Kullanıcılar, bu forumun moderatörlerinin, adminlerinin veya webmasterının, kendi iradeleri doğrultusunda herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul etmektedirler. Kullanıcılar, girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını kabul etmektedirler. Her ne kadar bu bilgiler, 3. şahıslara verilmeyecek olsalar da, herhangi bir 'hack' olayı sonucunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi halinde, webmaster, moderatör ya da adminler sorumlu tutulamazlar.

15. Herhangi bir kişinin veya kullanıcının kişisel bilgilerini (ad, soyad, adres, tel no, mail adresi vb.) yayımlamak kesinlikle yasaktır. Yayımlayanlar hakkında gerekli görüldüğü takdirde suç duyurusunda bulunulup, bilgileri savcılığa verilebilir.

16. Küfür, slogan, ***** resim ve parti logosu içeren avatar kullanmak yasaktır.

17. İmzada site reklamı yapmak, www.cafeciler.net sitesi hariç(uzantısı olmasa bile bir site url'si olması), herhangi bir siteden bir link vermek, başkalarını aşağılayıcı, dini içerikli, siyasi içerikli ve aşırı büyük fontla imzaya yazı yazmak, ticari amaç için kullanmak, kesinlikle yasaktır.

18. Dininizle ilgili yazılar yazmak, dininizi yazdığınız yazılarla başka kişilere aşılamaya çalışmak, başka dinler hakkında olumsuz yorum yapmak, dinler arasında karşılaştırma yapmak, mesajlarınızda inancınızı örnek göstermek ve bu tür konularla kullanıcıları rahatsız etmek kesinlikle yasaktır.

19. Ahlaka aykırı, rahatsız edici, reklam nitelikli kullanıcı adları ile üye olmak yasaktır. Aynı şekilde kullanıcı adlarınız Latin harfleri içermelidir. Anlamsız harf ve karakterler dizisi şeklinde kullanıcı adı seçmeyiniz.

20. Forumları kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı rica ederiz. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını 'Arama' fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya, gereksiz ve flooding niteliği taşıyabilecek sıklıkta mesaj atmamaya özen gösteriniz. Bu kurallara uymayan mesajlar konunun durumuna bağlı olarak silinebilir, kilitlenebilir veya diğer konular ile birleştirilebilir. Moderatörlerin sizin için arama yapması gibi bir görevi bulunmamaktadır!

21. Yöneticiler her yazılan mesajı yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen konuya şikayet mesajı yazmayınız. Bunun yerine o bölümden sorumlu olan veya online olan yöneticilere bildiriniz.

22. Forumdaki mesajlarınız yöneticiler tarafından gerektiğinde silinebilir, taşınabilir ya da cevap yazılamaz hale getirilebilir. Bu yöneticilerimizin forumun düzenini sağlamak için uyguladığı yöntemlerden birisidir. Yanlış veya haksız bir nedenle bu uygulamalarla karşılaştığınızı düşünüyorsanız yöneticilere özel mesajlardan ya da email yolu ile ulaşıp itirazda bulunabilirsiniz. Aynı şekilde Bir yönetici veya moderatör hakkında sorununuz varsa adminlere şikayetlerinizi de bildirebilirsiniz. Lütfen bu soru veya sorunlar için konu açmayınız. Açılan konular derhal silinecektir! Konuyu açan üyenin hesabı 2(iki) günden az olmamak üzere dondurulur.

23. Türkiye de resmi olarak faaliyet gösteren internetcafeciler odaları hakkında herhangi bir şekilde konu açmak, başka konular içinde odaları rencide edici, aşağılayıcı veya tartışma ortamı yaratma amacıyla mesaj yazılması yasaklanmıştı. Odalarla alakalı iddialar, haberler, savunmalar, eleştiriler uyarılmaksızın silinecektir. Yönetici arkadaşlarımız bu kurala riayet etmeyen üyelerimizi web sitemizin huzuru için uzaklaştıracaktır.

24. Forumun işleyiş ve kuralları konusunda üyeleri bilgilendirmek, forum yöneticilerinin veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

25. Forum Yönetimi tarafından, aynı kişinin birden fazla nick veya isimle, farklı kişilermiş gibi üyelik aldığını ve aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajları silinir ve foruma girişi yasaklanır. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-mail adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forumla ilişkisi kesilecektir.

26. Forumda futbol tartışmalarını ilgili bölümlerde holiganlığa kaçmamak, küfür, aşağılayıcı kelimeler kullanmamak şartı ile yapabilirsiniz. Unutmayın burası tribün değildir. Burada maçlar, oyuncu ve takım performansları ile ilgili yorumlarınızı yapmanız daha uygundur... Takım ve Futbolcular hakkında açacağınız her topik ve yollayacağınız her mesajdan sizler sorumlusunuz. Diğer forum kurallarını da göz önünde bulundurmak zorundasınız.

27. Konu içeriğini veya sorununuzu kısaca anlatmayan, "yardım", "lütfen yardım", "çok acil" gibi anlamsız başlıklarla topik açmak yasaktır. Açılan topikler derhal silinecektir!

28. Ceset, yaralı insan ve uzvu gösteren, şiddet içeren, kanlı sahneler, resimler ve videolar yayınlanması yasaktır.

29.Sitemizde firmalar veya işyeri sahibi adı altında satış yapan kişiler ile ilgili yaşadığınız sorunlar, problemler hiç bir nedenle forum sayfalarında dile getirilemez. Sitemiz bu tür şikayetlerin bulunacağı, hakkın aranacağı bir kurum değildir. Lütfen ilgili kurumlara başvurunuz. Bu tür mesajlar silinebilir, kitlenebilir uyarıyı göz ardı eden üye uzaklaştırılabilir.

30.Forumumuza attığınız tüm mesajların , üyelik iptali, cezalandırma veya uzaklaştırma gibi durumlarda silinip silinmeyeceğine kullanıcı değil yöneticiler karar verir. Kısaca hangi mesajların silinip hangilerinin silinmeyeceğine veya yayımlanıp yayımlanmayacağına karar vermek kullanıcıya ait bir hak değildir, tüm konu veya mesajlar gerektiğinde foruma mal edilmiş sayılabilir ve veritabanında ister anonim ister gerçek isimli olacak şekilde tutulabilir. Lütfen mesajlarınızı buna göre foruma gönderiniz. Aksi takdirde forum ve yöneticiler sorumluluk kabul etmez anlaşmayı kabul ettiğinizi varsayarlar.

31. Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

32.Bu forumların yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar, her türlü uygunsuz ve itiraz edilebilecek içerik ve materyali olabildiğince kısa sürede forumdan silecek olsalar da, bütün mesajların incelenmesi mümkün olamayabilmektedir. Forumlara gönderilen her mesaj, onu gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğu altında olup, kendilerine ait mesajlar dışında moderatörler, adminler ya da webmasterlar kullanıcı mesajlarının içeriğinden dolayı sorumlu tutulamazlar.

33.Forumumuz orijinal yazılım kullanımını desteklemekte ve önermektedir. Gerek site yapısında, gerek ise birlikte çalışılan sunucuda lisanslı işletim sistemleri, yazılımlar kullanılmaktadır. Kullanıcılarımıza da, sevdikleri yazılımların orijinalini almalarını ve kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

34.Kullanıcılarımızdan, forumumuza üye olurken genel kabul gören ahlaki değerlere uygun olan bir takma ad almalarını rica ederiz. Aksi fark edildiği durumda kullanıcıya haber verilmeksizin kullanıcı adları ve hesapları silinebilir. Alınan takma adlardan dolayı sitemiz bir sorumluluk kabul etmemekte sorumluluk kayıt olan kişiye aittir.

35.Forumumuzun ikinci el kısmında 24 saat içersinde iki konu açmak yasaktır. Bu forum kullanıcılarına daha dağılımlı bir satış hakkı tanımak için alınmış bir karardır. Eğer ki yapılan kural ihlali moderatörler tarafından görülürse konu silinecektir. İkinci bir nick ile açan kişilerinde nickleri kitlenecektir. Tavsiyemiz satış ilanlarınızı bir araya toplamanızdır

Tüm bu kurallara uymayanlar, yönetimin belirlediği sürelerde veya süresiz olarak banlanır, forumdan uzaklaştırılırlar. Ban konusunda yönetim tarafından bilgilendirilme zorunluluğu bulunmamaktadır.Gizlilik ilkeleri

Kişisel Bilgileriniz: Foruma üye olurken girdiğiniz kişisel bilgiler sadece forum adminleri tarafından görülecektir. Girmiş olduğunuz bilgileri istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. (kullanıcı adı hariç)

Üyelik İptali: Forum üyeliğinizi kendi isteğinizle iptal edemezsiniz. Forumda uzun süre online olmamanız durumunda, dönem dönem yapılan silme işlemleri sayesinde, üyeliğiniz otomatik olarak silinir. Lütfen, üyelik iptali konusunda adminlere mail veya özel mesaj atmayınız.

Forum Kullanımı ve Çerezler: Çerezler, (cookie) tarafımızdan kişisel bilgi toplama aracı olarak kullanılmayacaktır.İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan cafeciler.net Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. cafeciler.net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde cafeciler.net yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapılacaktır..

 

 Forum Hakkında

Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Yararlı Linkler

Sosyal Paylaşım


 


Forumumuz lisanslı yazılım kullanmaktadır.
Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.

“Kim bir iyiliğe aracılık ederse ondan bir hissesi olur." {Nisa, 85.}

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan cafeciler.net Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.